U ponedjeljak, 26. rujna u Grabovcu je održano obilježavanje 31. obljetnice spomena na ubijenu hrvatsku mladost i najmlađu žrtvu u Domovinskom ratu. Kao izaslanik županice Martine Furdek Hajdin, obilježavanju je nazočio načelnik Općine Rakovica Mihovil Bićanić.
U ratnim vremenima, nedostatak vode, struje i hrane te zatvorene prometnice pogoršali su već tešku situaciju u selu, čime je bio onemogućen normalan život i rad mještana. Žene i majke s djecom bile su smještene u tada sigurnijim područjima poput Rakovice i Grabovca.
Naime, na auto-kamp u Grabovcu u kojem su boravili prognanici, starci i žene s djecom, 26. rujna 1991. godine oko 18:30 sati ispaljeni su projektili. U tom napadu, dvije su
granate pale u neposrednoj blizini paviljona „Jelena“, a jedna je pogodila paviljon, probila krov, eksplodirala te je od krhotina granate stradalo troje djece: Ivan Špoljarić (3 mjeseca i 6 dana), Dubravka Špoljarić (17 godina) te Josipa Špoljarić (18 godina).
U trenutku tragedije, očevi poginule djece (hrvatski branitelji) nalazili su se u selu Korana i branili svoje domove od velikosrpskog agresora.Tužnu vijest su čuli tek ujutro u 6 sati na radiju. Djeca su sahranjena na drežničkom groblju u zajedničkoj grobnici. Maleni Ivan je najmlađa žrtva Domovinskog rata.
Općina Plitvička Jezera, Udruga branitelja Domovinskog rata općine Plitvička Jezera i obitelj svake godine obilježavaju i pale svijeće kako se ova tragedija nikada ne bi zaboravila niti ponovila.
https://kazup.hr/sve-vijesti01?start=964#sigProIdc9ef0c84b7

U subotu, 24. rujna u ranim jutarnjim satima započela je tradicionalna ženska berba grožđa kod Elvisa Šoštara, vlasnika poznate Vinarije Šoštar. Ova berba grožđa, konkretno frankovke, poznata je po tome što u berbi sudjeluju samo žene. Tradicija je započela još prije 108 godina, kada je Elvisov pradjed otišao u rat, a na prabaki je ostala zadaća organizirati berbu kako bi se ubrao sav urod. Tako su, sasvim slučajno, u berbi sudjelovale samo žene te se tradicija nastavila sve do danas.
Učenici 2. razreda Osnovne škole Katarine Zrinski iz Krnjaka bili su na izletu u Zagrebu, gdje su posjetili Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu, te otišli na vožnju žičarom na Sljeme.

