„Dan općine je trenutak kad se trebamo prisjetiti onoga što se kroz određeni period radilo.“ – riječi su kojima je načelnik Marko Bićanić započeo obilježavanje Dana Općine Saborsko i blagdan njezinog zaštitnika svetog Ivana Nepomuka.
Na unapređenju uvjeta života u općini kontinuirano se radi i ulaže – asfaltirano je preko 30 km nerazvrstanih cesta, sanirani su gubici na vodovodu, izgrađen je Dom kulture i vatrogastva koji sada služi lokalnoj zajednici za mnoge prigode, nova led rasvjeta, energetski obnovljena zgrada općine, uređen prostor Spomen obilježja, uređena Područna škola Saborsko. U završnoj fazi je uređenje objekta kod mosta u Ličkoj Jesenici, u projektiranju je pješačka staza oko jezera, a radi se i na pokretanju projekta Škole u prirodi. Načelnik se zahvalio i turističkoj zajednici koja radi na promociji Saborskog o čemu svjedoče mnogobrojni šetači na planinarskoj stazi.

Vizija, ulaganje, trud i predanost – to je recept za uspjeh, tvrdi Ivan Srakovčić – vlasnik imanja Srce prirode u Gorici Lipničkoj pokraj Ribnika. I naravno, podrška!
Inicijativa za uređenje sportskog igrališta pokraj Područne škole „Juraj Kamenar“ u Vrhovcu stigla je od tamošnjeg Mjesnog odbora. Grad Ozalj, Karlovačka županija i matična škola „Slava Raškaj“ iz Ozlja objeručke su prihvatili ideju i krenuli u realizaciju, prisjetila se ravnateljica Osnovne škole „Slava Raškaj“ iz Ozlja, Gordana Basar

