Dan državnosti obilježavamo 30. svibnja. Datum je to kojeg smo i prije osjećali i poštovali kao važan datum iz novije hrvatske povijesti, u spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora, 30. svibnja 1990. godine. Na prijedlog braniteljskih udruga proisteklih iz Domovinskog rata u Karlovačkoj županiji, taj datum obilježavamo i kao Dan hrvatskih branitelja Karlovačke županije.


Sve bi trebalo biti gotovo za nešto više od godinu dana. Točnije, krajem lipnja iduće godine. Tako barem stoji u Ugovoru koji su danas u ogulinskoj bolnici potpisali – APN, tvrtka Resalta i Opća bolnica i bolnica branitelja iz Ogulina, točnije njezina ravnateljica Jadranka Francetić vidno ganuta onime što očekuje ogulinsku bolnicu.
Svi smo mi jako ponosni na tradiciju karlovačkog zdravstva, iako mislimo na budućnost, tradiciju karlovačkog zdravstva moramo stalno spominjati ne smije se zaboraviti. Jer ona nam govori da su i nekada karlovački liječnici bili ispred svog vremena i u nauci i u liječničkoj praksi, davne 1935. godine su postali članovi veoma cijenjenog Hrvatskog liječničkog zbora – istaknuo je prim.dr.sc. Hrvoje Cvitanović dr.med. predsjednik HLZ podružnice Karlovac

