U nedjelju, 07. studenog svečano je obilježeno 700 godina od prvog pisanog zapisa imena Vivodina. Povodom slavlja otkriven je spomenik pored župnog groblja na Petruš Vrhu, a koji je podignut u spomen na žrtve Drugog svjetskog rata, poraća i Domovinskog rata. Na ploči se nalazi 362 imena, od kojih su dvoje žrtve Domovinskog rata, a ostali žrtve Drugog svjetskog rata i poraća.
Na svečnosti je u ime Karlovačke županije bila zamjenica županice Vesna Hajsan Dolinar koja je tom prilikom istaknula kako se radi o gubitku 362 obitelji koje su izgubile svoje najmilije. Ti Vivodinci i Vivodinke danas bi imali svoje obitelji. Zamjenica županice Vesna Hajsan Dolinar pozvala je na zajedništvo kakvo su mještani pokazali prilikom izrade spomenika jer bogatstvo hrvatskog naroda su ljudi i vjera koja ih drži na okupu, a kruna vjere je crkva na čelu sa župnikom Markačem. Tom prilikom zamjenica županice uručila je predsjedniku Inicijativnog odbora za gradnju spomenika Borisu Gustinu monografiju Crkve u Karlovačkoj županiji, a ukojoj se nalazi i vivodinska crkva.
Svetu misu je predvodio župnik Andrija Markač.
https://kazup.hr/aktualno/povodom-700-godina-vivodine-otkriven-spomenik-zrtvama-drugog-svjetskog-rata-poraca-i-domovinskog-rata#sigProIda14d051e17



